Materace

Materac to najważniejszy element naszej sypialni, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego do naszych potrzeb materaca. Wybór ten nie zawsze jest łatwy. Postaramy się tutaj choć trochę pomóc w wyborze odpowiedniego materaca. Pamiętajmy, że odpowiedni materac to nie tylko zdrowy i spokojny sen, ale również komfortowy wypoczynek!

MATERAC LATEKSOWY – KOMFORTOWY SEN
Do wyboru mamy kilka rodzajów materacy. Materac może być wykonany w całości z lateksu. Do produkcji materacy lateksowych używa się dwóch rodzajów lateksu ? naturalny lub syntetyczny. Lateks syntetyczny jest polecany alergikom, ponieważ nie rozwijają się w nim żadne drobnoustroje, roztocza. Główne zalety materacy lateksowych to doskonała przepuszczalność powietrza, dzięki czemu nasze ciało nie poci się i utrzymuje odpowiednią temperaturę podczas snu. Charakterystyczną cechą materacy z lateksu się ich wysoka elastyczność, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała, jednocześnie nie odkształcają się trwale (zawsze wracają do pierwotnego kształtu), co znacznie wpływa na ich żywotność i komfort użytkowania. Lateks ma właściwości antybakteryjne. Materace lateksowe doskonale nadają się do łóżek ze stelażami regulowanymi.  Jedynymi wadami tych materacy są ich waga, są dość ciężkie oraz cena, są to jedne z najdroższych materacy.

Materac lateksowy
Materac lateksowy

MATERAC KIESZENIOWY WIELOSTREFOWY
Innym rodzajem materacy materace,  które zawierają sprężyny kieszeniowe, oznacza to że każda sprężyna zapakowana jest w osobną kieszonkę, co znacznie podnosi komfort użytkowania materac. W takich materacach bardzo ważne jest to aby sprężynki miały odpowiednią wielkość w zależności od tego jaką część ciała będą podpierały. Najczęściej takie materacesiedmiostrefowe, jest to najlepsza opcja dla naszego kręgosłupa, między strefą biodrową – twardą, a ramieniową – miękką, pojawia się dodatkowa pośrednia strefa stanowiąca podparcie dla kręgosłupa. Materace 7-strefowe bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała. Są to najczęściej materace dwustronne, co oznacza że w zależności od pory roku materac należy przewracać na drugą stronę, ponieważ na lato pokrowiec jest podszyty bawełną – dzięki czemu materac jest bardziej przewiewny, lepiej wchłania i odprowadza wodę. Natomiast strona zimowa podszyta wełną owczą zatrzymuje ciepło, co przydaje się zimą i chłodną jesienią. Materace tego rodzaju są najczęściej spotykane, na ich plus przemawia wygoda sny, trwałość oraz rozsądna cena.

Materac kieszeniowy 7-stref
Materac kieszeniowy 7-stref

MATERAC KIESZENIOWY 7-STREF TWARDOŚCI Z LATEKSEM
Materac ten ma właściwości podobne jak wcześniejszy materac 7-strefowy. W takim materacu bardzo ważna jest ilość sprężyn przypadająca ma metr kwadratowy, dobrze aby nie było ich mniej niż 225.  Wkład z płyt lateksowych sprawia, że materac jest antybakteryjny, dobrze przepuszcza powietrze. Są to materace średnio-twarde, bardziej miękkie.  Materace te są bardzo wygodne dla osób, których waga nie przekracza 80-90 kg.

Materac lateksowy sprężynowy
Materac lateksowy sprężynowy

MATERAC TERMOELASTYCZNY – NOWOCZESNY MATERAC!
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w materacach tzw. pianki leniwej – jest to pianka jak w poduszkach ortopedycznych. Jest to pianka z pamięcią, oznacza to że materac dopasowuje się do kształtu naszego ciała pod wpływem ciepła ciała.  Materac wydaję się twardy w pierwszym kontakcie, jednak pod wpływem ciepła naszego ciała staję się niezwykle miękki i delikatny. Materac termoelastyczny również posiada 7-stref twardości, podpierając nasze ciało w optymalnych dla niego punktach, dzięki czemu nasz sen będzie w pełni komfortowy. Jest to materac moletowy, co oznacza że pianka dodatkowo jest specjalnie wycinana aby jeszcze lepiej dopasować się do kształtu ciała. Są to materace idealne dla każdego, również dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, mające problemy ze snem.

 

Materac termoelastyczny
Materac termoelastyczny

POKROWIEC NA MATERAC – WAŻNY PRAWIE JAK MATERAC
Bardzo ważnym elementem materaca jest jego pokrowiec. Obecnie oprócz pokrowcy typu lato-zima, coraz częściej spotykamy u producentów materacy pokrowce, które można zdejmować z materac i prac w temperaturze 60 stopni. Jest to niezbędny element materac przeznaczonego dla alergików. Tylko wypranie pokrowca w wysokiej temperaturze daje możliwość pozbycia się roztoczy. Drugim ciekawym rozwiązaniem są pokrowce ma materac „Silver” posiadają włókna srebra, które zwiększają działanie antybakteryjne, są antystatyczne, chronią przed falami elektromagnetycznymi.

STELAŻ POD MATERAC
Wybierając odpowiedni dla nas materac, nie należy zapominać o roli stelaż, wbrew pozorom jest on również bardzo ważny.  Źle dobrany stelaż zniweczy efekt nawet najlepszego materaca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Nowoczesne łóżka do sypialni