Stelaż pod materac

Wybierając materac do naszego łóżka musimy również zwrócić uwagę na dobranie odpowiedniego stelaża pod materac, aby móc w pełni cieszyć się wybranym przez nas materacem. Nawet najlepszy materac nie będzie spełniał swojej funkcji jeżeli źle dobierzemy do niego stelaż. Na rynku dostępne są stelaże o różnych właściwościach, wykonane z różnych materiałów.

Najpopularniejszy stelaż pod materac do łóżka to wykonany z drewna brzozowego stelaż z giętkimi listwami. Listwy osadzone są w plastikowych uchwytach, najczęściej posiada 28 listew. Dodatkowo często stelaże te posiadają dodatkową regulację twardości w części środkowej. Główną zaletą tego rodzaju stelaża jest to, że pasuje on do większości materacy, jest uniwersalny.

Stelaż pod materac do łóżka
Stelaż pod materac do łóżka

Innym przykładem stelaża jest stelaż do łóżka do sypialni wykonany w całości ze sklejki bukowej klejonej warstwowo. Posiada on listwy sprężynujące 28 sztuk, każda o szerokości 38 mm, osadzone w elastycznych uchwytach kauczukowych. Posiada regulację twardości w części środkowej. Całość konstrukcji została wzmocniona dla lepszego rozkładu ciężaru pasem środkowym. Stelaż ten polecany jest dla materaców kieszonkowych i lateksowych.

Stelaż do łóżka
Stelaż do łóżka

Stelaże elektryczne w pełni pozwolą cieszyć się materacem lateksowym. Te  stelaże do łóżka są najczęściej wykonane z drewna bukowego, klejonego warstwowo. Listwy osadzone są w elastycznych uchwytach na ramie stelaża, wzmocnienia pasem powodują lepsze rozłożenie ciężaru. Stelaż do łóżka jest regulowany elektrycznie za pomocą sterowania przewodowego, zapewniający płynną regulację pozycji ciała: od półleżącej do całkowicie siedzącej, w tym również relaksującej – z lekko uniesionymi nogami, ugiętymi w kolanach. Dodatkowa regulacja twardości w części środkowej stelaża. Taki stelaż zapewnia wysoki komfort korzystania z materaca i naszego łóżka.

Stelaż pod materac do łóżka
Stelaż pod materac do łóżka

Nowoczesne łóżka do sypialni