Skóra naturalna

Skóra naturalna to bardzo trwały i wdzięczny materiał jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby przez długie lata cieszyła nasze oko. Do czyszczenia i pielęgnacji skóry naturalnej na naszym łóżku używamy tylko sprawdzonych przeznaczonych do skór naturalnych środków.

Aby lico skóry miało odpowiednią trwałość i elastyczność, pokrywa się je lakierem ochronnym, woskiem lub innym środkiem chemicznym.

Podstawowe zasady, o których należy pamiętać:
1. Używanie środków czyszczących zawierających alkohole lub rozpuszczalniki prowadzi w prostej linii do trwałego uszkodzenia lica.
2. Zabrudzenia należy czyścić delikatną ściereczką nasączoną roztworem wody i szarego mydła, lub specjalnym płynem przeznaczonym do myci mebli skórzanych.
3. Czyszczoną powierzchnię należy natychmiast wytrzeć do sucha, aby skóra nie wchłonęła wody.
4. Konserwację powinniśmy przeprowadzam regularnie, najlepiej co 3-4 miesiące, w zimie, zwłaszcza gdy meble stoją blisko kaloryfera częściej, nie zapominając o odpowiednim natłuszczeniu.
4. Dokładnie odkurzoną i oczyszczoną powierzchnię należy zaimpregnować sprawdzonym preparatem, uprzednio wykonując próbę w miejscu niewidocznym.

Wybierając na nasze łóżko do sypialni skórę naturalną mamy pewność, że będziemy się nim cieszyć przez długi czas.

Nowoczesne łóżka do sypialni